Fólie

Prečo ochranna laku je potrebná?

Výrobcovia áut používajú prírodne laky (laky na vodnej báze),kde hrúbka laku je velmi tenká a velmi rýchlo 

sa poškodí. Z naších skúsenosti už po týždni jazdenia bez ochrany laku sú viditelné poškodenia karosérie od kamienkov.

Preto je ochranna laku potrebná a ochranna laku Xpel je tou najlepšiou voľbou pre Vaše auto. Fólia Xpel je schválená niektorými výrobcami áut ako Tesla, GM, Ford.

Prečo Xpel? 


V súčasnej dobe je na trhu viacero značiek ochranných fólií, medzi ne patrí aj XPEL. Označiť fóliu, ktorá je najlepšia na svete sa nedá, ale určite vieme , že najprestížnejšie a najväčšie firmy, ktoré sa zaoberajú aplikáciou ochranných fólií a detailingom,  používajú výhradne  ochranné fólie značky XPEL.

Xpel fólie sú vyrábané v USA od roku 1997. Táto ochranná fólia ale vyniká nad rámec svojou funkčnosťou, ktorej dôkazom je aj garancia 10ročnej záruky od výrobcu. Kým ostatné fólie časom zožltnú, popraskajú alebo sa začnú lúpať, XPEL  fólie zostávajú číre a výhodou je samoregeneračný efekt, pri ktorom záruku ani nebudete potrebovať. Prvou fóliou na trhu bola XPEL Ultimate, pri ktorej ako prvý použili technológiou samoliečenia.  Od tej doby bola fólia mnohokrát vylepšená, čo vedie k tomu, že dnes máme na trhu  XPEL Ultimate Plus. Xpel Ultimate plus je fólia s vysokým leskom a taktiež s možnosťou samoregenerácie, čo dodáva filmu extrémnu odolnosť voči UV žiareniu a tým predchádza zažltnutiu. Znamená to, že ľahšie škrabance stačí obliať horúcou vodou, alebo vystaviť auto na slnko a po pár minútach ľahké škrabance zmiznú. V prípade väčšieho poškodenia fólie, lak zostáva nepoškodený a fólia je absolútne bezpečne odstrániteľná z originálneho laku a vymenená za novú fóliu. Fólia je odolná aj voči čistiacim prostriedkom, riedidlám na lak.

Inštalácia tejto fólie vedie k dokonalému výsledku, minimálnym zmenám textúry vrchného laku, čistote, vynikajúcej priľnavosti, hydrofóbnosti vrchného laku a spolu so samoregeneráciou tvoria najlepšiu ochranu laku.

Každá fólia Xpel je vyrezaná tak, aby dokonale zodpovedala Vášmu vozidlu. Prostredníctvom softweru DAP od @xpeltech môžme aplikovať fóliu bez zbytočného odpadu.

My si skutočne myslíme, že XPEL Ultimate Plus je  víťazom zo všetkých výrobcov ochranných fólii, ktorí sú dnes na trhu.  Na základe špičkovej záruky, podpory zákazníkov a vývoja produktov máme pocit, že XPEL je najlepšou ochrannou fóliou na trhu.  Preto u nás a naších zastúpeniach aplikujeme výlučne Xpel fóliu.

Chráňte vaše nové vozidlo ešte dnes!

Xpel Ultimate Plus - 200mic. najpokrokovejšia samoregeneračná ochranná fólia na trhu

 • Samoregenerácia - Po vystavení ochrannej fólie na teplo sa zlepšia vlastnosti fólie a časom sa eliminujú jemné škrabance. 
 • Odolnosť voči škvrnám - Znečistenie vozovky, ani znečistenie ovzdušia nikdy nezanechajú farebné, ani žlté stopy na fólii a ani nezničia kvalitu fólie.
 • Záruka - Ochranná fólia Xpel  Ultimate Plus je vyvinutá tak, aby povrchový lak na vozidle bol v nepoškodenom stave, v čom sa odráža 10 ročná záruka.Ochranná fólia Xpel Ultimate Plus je na nerozoznanie od továrenskej farby. Odborná inštalácia je ďalším faktom, ktorý urobí Vaše auto dokonalým.
 • Grafický softwér  obsahuje veľkú databázu šablón vyrobených špeciálne pre značku auta a konkrétny model vozidla tak, aby ste pred aplikáciou ochrannej fólie nemuseli odstraňovať z auta žiadne odznaky či panely. Ochranná fólia sa vyrezáva pomocou plotra a DAP softwaru od @xpeltech (najväčšia databáza presných šablón všetkých značiek vozidiel). Vďaka softwaru dokážeme s precíznou presnosťou vyrezať fóliu na požadovaný diel podľa značky a typu vozidla. S touto kombináciou získate presné zarovnanie okolo parkovacích senzorov, presné oblúky, presné a rovné rezy a úsporu materiálu.
 • Trvanlivosť - XPEL ULTIMATE PLUS predstavuje vynikajúcu ochranu pred akýmkoľvek poškodením nárazom drobných predmetov, ktoré vás môže postretnúť na cestách.

XPEL STEALTH - 200 mic. matná, samoregeneračná ochranná fólia

Samoregenerácia -  Ochranná fólia chráni Váš lak a zároveň dosiahnete krásny saténový vzhľad, ktorý nemení pôvodný exkluzívny matný vzhľad od výroby.

 • Saténový finiš -  Ochranná fólia Xpel Stealth sa prispôsobí továrenskému lakovaniu natoľko, že po úspešnej aplikácii sa stane prakticky neviditeľným. S finišom, ktorý je jednotne hladký nebudete schopný rozoznať, kde končí jedna časť a kde začína ďalšia.
 • Údržba -  Údržba matných povrchov je ťažšie udržateľná a opraviteľná, no vďaka ochrannej fólii Xpel Stealth umožňuje ľahšie umývanie a aj sušenie, bez poškodenia laku.
 • Záruka a trvanlivosť - Rovnako ako ochranná fólia Xpel Ultimate Plus, tak aj fólia Xpel Stealth má vynikajúcu ochranu pred poškodením a poskytovaná záruka je taktiež 10 rokov.
 • Aplikácia - Grafický softwér obsahuje veľkú databázu šablón vyrobených špeciálne pre značku auta a konkrétny model vozidla tak, aby ste pred aplikáciou ochrannej fólie nemuseli odstraňovať z auta žiadne odznaky či panely. Ochranná fólia sa vyrezáva pomocou plotra a DAP softwaru od @xpeltech (najväčšia databáza presných šablón všetkých značiek vozidiel). Vďaka tomuto softwaru dokážeme s precíznou presnosťou vyrezať fóliu na požadovaný diel podľa značky a typu vozidla. S touto kombináciou získate presné zarovnanie okolo parkovacích senzorov, presné oblúky, presné a rovné rezy a úsporu materiálu.

 
VYMENili SME ZA LEPŠIE 
Ako jediný a prvý na Slovensku sme sa zúčastnili školenia a tak sa stali súčasťou najväčšej siete vo  svete v oblasti ochranných filmov XPEL (made in USA) 
Prečo XPEL?
XPEL je najväčším lídrom  vo  svete so sídlom v USA,  je špičkou  v oblasti ochranných filmov laku ako jediný ma špičkový produkt Xpel ultimate, ktorý je jedinečný svojími  vlastnosťami  SELF HEALING (samoregenerácia) čo znamená, že ľahké škrabance a odreniny sa samé zotavia a Vaše auto je stále ako nové. V druhom rade ako jediný majú a stále vyvíjajú softvér design Access Program DAP pre rezanie šablón špecifických pre Vaše auto ( už žiadne rezanie na karosérií Vášho auta), pomocou tohto programu a rezacieho plotra vyrežeme presné tvary jednotlivých dielov ako nárazník, kapota, blatníky, svetlá, spätné zrkadlá ba aj celé auto. V tretom rade ako jediný majú program starostlivosti o ochranný film a to sú špeciálne čističe, šampóny a vosky. 
Xpel Chráni vaše investície
Kúpili ste si auto a chcete ho mať stále ako nové? Ochráňte  ho pomocou ochranných filmov XPEL ULTIMATE s 10 r. životnosťou a samoregeneráciou,  XPEL EXTREME so 7 r. životnosťou alebo XPEL STEALTH s ktorým dosiahnete saténový matný vzhľad a majte tak auto jedinečné a chránené od škrabancov, kamienkov, hmyzu a miazgy stromov. 
Čo je XPEL ochranný film 
XPEL je číra ochranná fólia ktorá chráni lak Vášho auta a stále ho udržiava ako nový, je ľahko a na 100% bezpečne odstrániteľný z továrenského laku.
Inštalácia a starostlivosť o ochranný film XPEL
XPEL Inštalačný Gel 
XPEL Inštalačný Gel  je špeciálne vyvinutý pre maximálnu ovládateľnosť  počas inštalácie, bez toho aby bol klzký pocit na vašich rukách. Xpel Gel  je už namiešaný, nie je ho treba riediť. Tento výrobok je určený pre riešenie bežných problémov s inštaláciou, ako je striebrenie, strata priľnavosti a dokonca zachytené nečistoty.  Urychľuje inštaláciu.
Starostlivosť 
Flawless Finish Rinse Free auto šampón 
XPEL Flawless Finish  auto šampón sa skladá z jedinečnej formulácie, ktorá obalí nečistoty s mazacím polymérom a tak zabraňuje poškrabaniu alebo poškodenie  laku. Zmiešajte 0,3 dcl s 3,5l  vody a máte rýchly, bezpečný a účinný spôsob, ako vyčistiť svoje auto kedykoľvek a kdekoľvek bez neporiadku. Jednoducho utrieť  a osušiť! 
Ako často umývať s Flawless Finish Rinse Free auto šampónom?... ako často chcete alebo  pred voskovaním ochranného filmu.
XPEL Paint Protection Film Sealant
XPEL Sealant  je akrylový polymérový produkt, ktorý je účelne vyrobený k ochrane akéhokoľvek alyfatického ochranného filmu plyuretanovej  hmoty a tak tvorí  bariéru proti pôsobeniu UV žiarenia. XPEL Sealant  bude  znižovať  vstrebávanie znečisťujúcich látok, dechtu a peľu, rovnako ako sfarbenie z  kyslého dažďa, tvrdej vody a chýb až o 90%. Pretože tento produkt je navrhnutý špeciálne pre alyfatický polyuretán je oveľa odolnejší na Paint ochrannom  filme , než ostatné vosky a leštidlá. Použiím XPEL Sealant vosku získate maximálnu ochranu.
Ako často používať vosk XPEL SEALANT
Pre XPEL ULTIMATE sa doporučuje voskovať  v závislosti na tmavosti farby Vášho auta. Ak je vozidlo tmavej farby  doporučuje sa  v letných mesiacoch voskovať raz za mesiac  a v chladnejších a zimných  raz za 2 mesiace. Ak je vozidlo svetlejšiej farby v letnom období raz za 1,5 mesiaca a v chladnejších raz za 3 mesiace. Pred voskovaním je dobre umyť auto šampónom  XPEL Flawless Finish a týmto  získate 100% ochranu filmu.
Pre XPEL EXTREME  sa doporučuje voskovaľ  tiež v závislosti na tmavosti farby Vašho auta.  Ak je vozidlo tmavej farby  doporučuje  sa v letných mesiacoch voskovať raz za dva týždne  a v chladnejších a zimných raz za mesiac. Ak je vozidlo svetlejšiej farby v letnom období raz za mesiac a v chladnejších raz za dva mesiace. Pred voskovaním je tiež potrebné umyť auto šampónom  XPEL Flawless Finish a dosiahnete  100% ochrany  filmu.
Flawless Finish čisťič
XPEL Paint Protection Film Cleaner je navrhnutý tak, aby extrahoval  väčšinu usadenín v oblasti životného prostredia,  ako je decht, olej, škvrny od tvrdej vody  a ďalších nečistôt z ochrannej fólie. Jeho hĺbkové čistenie  obnoví  jas a lesk čerstvo nainštalovaného vzhľadu  pôvodného filmu.

Shark HP vám zabezpečí:

 • ochranu voči teplu

 • vyššie súkromie

 • vysokú ochranu proti UV žiareniu

SKYFOL SHARK HP – OSVEDĆené RIEŠENIE

Tieto najpopulárnejšie autofólie vám zabezpečia súkromne (stmavením skiel auta) a taktiež ochranu voči teplote interiéru. Fólia SkyFol Shark HP je hlboko sfarbená (pokovaná štruktúra) a tým, že obsahuje hliníkovú vrstvu dokáže chrániť voči teplu. Dvojitá vrstva zabezpečuje ochranu proti poškrabaniu. Neutrálna čierna farba tejto autofólie vylepšuje vzhľad skiel na aute. Na fólie SkyFol Shark HP sa vzťahuje 7 ročná záruka.

Shark HP 05

Shark HP 15

Shark HP 20

Shark HP 35

Shark HP 50

Svetelná priepustnosť

7%

17%

27%

33%

51%

Hrúbka

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

Reflexia

7%

7%

7%

7%

8%

UV-filtrácia

Min. 99%

Min. 99%

Min. 99%

Min. 99%

Min. 99%

IR-zadržanie

44%

44%

44%

44%

44%

AUTOFÓLIE Baby Guard

* určené pre deti

* 99,9% UV filtrovanie

*až 95% ochrana prehľadu

* profesionálna tepelná ochrana

Príjemné slnečné lúče sa môžu pri cestovaní ľahko zmeniť na nepríjemné, najmä pre malé deti - nemôžu spať, sú horúce a podráždené; cesta sa čoskoro môže zmeniť na nočnú moru. Okenné fólie SkyFol BabyGuard ponúka perfektné riešenie a poskytuje pohodlnú cestu pre mláďatá so svojou mimoriadne silnú tepelnou ochranou.

Pocit tepla je eliminovaný, navyše bola UV ochranná vrstva vyvinutá na základe umeleckých ochranných fólií používaných v múzeách . Je o 50% silnejšia ako bežné okenné fólie, čím zabraňuje nepríjemným následkom rozbitia skla.

Skyfol BabyGuard je špeciálne navrhnutý tak, aby poskytoval a chránil cestovné pohodlie batoliat a malých detí. Skyfol BabyGuard je automobilová okenná fólia prémiovej kvality s vynikajúcou ochranou proti teplu a UV žiareniu pri použití jednej z najtrvanlivejších technológií farbenia, preto ani za 10 rokov nejaví najmenšie známky vyblednutia. V prípade rozbitia skla udržuje Skyfol BabyGuard sklenenú dosku pohromade, aby črepiny nespôsobili zranenie vášho dieťaťa. Ak je to z núdzových dôvodov nevyhnutné, sklenená tabuľa môže byť prasknutá a potom odstránená v jednom kuse.

PROTISLNEČNÉ OKENNÉ FÓLIE 

Interierové okenné fólie SI

- moderný, strieborný vzhľad, cez deň sa nedá vidieť do interiéru 
- silná tepelná ochrana, odrazí až 52 % slnečného žiarenia
- dostupná vo viacerých odtienoch 
- trvácna hliníková vrstva, aplikuje sa z interiéru, 10 ročná záruka
- hrúbka fólie 50mikrónov, dvojitá vrstva proti poškrabaniu
Protislnečná okenná fólia strieborná zrkadlová ( reflexná ) je pokovovaná hliníkom a má výnimočne silnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Zabezpečí tienenie a súkromie. Blokuje až 99 % UV žiarenia. Trvácné s dvojitou vrstvou proti poškriabaniu. Ľahké čistenie.   
SI 15 SI 35 SI 50
Odtieň - strieborná Tmavá Stredná Bledá
Svetelná priepustnosť 14,5% 31,9% 51%
UV-filtrácia  min. 99% min. 99% min. 99%
Zadržiavanie slnečnej energie 78% 65% 43%
Absorbcia slnečnej energie 46% 46% 43%

Exterierové okenné fólie XT

- moderný, zrkadlový vzhľad, cez deň sa nedá vidieť do interiéru
- intenzívná tepelná ochrana, odrazí až 85 % slnečného žiarenia 
- trvácna metalická vrstva, aplikuje sa z exteriéru, 7 ročná záruka
- dostupná vo viacerých odtienoch

Najúčinnejšie riešenie z viacerých dôvodov ! Účinne bráni proti prehrievaniu interiéru budov pričom funguje ako pasívná klimatizácia. Úsporu energie dosiahnete, nakoľko klimatizácie pracujú s nižším výkonom. 
Až o 30 % sú účinnejšie ako fólie, ktoré sa montujú na vnútornú stranu skla, nakoľko absorbovaná teplota sa sála do exteriéru. Odporúčame na byty, domy. Životnosť je viac ako 10 rokov na základe skúsenosti.   
XT17S XT33S XT48S
Svetelná priepustnosť 17% 33% 51%
UV-filtrácia min.99% min. 99% min. 99%
Zadržiavanie slnečnej energie 85% 72% 59%
Absorbcia slnečnej energie 39% 37% 35%